Yiğit Yüksel

Communication; Branding

Biyografi / Freelance Danışman

Yiğit Yüksel, daha önce yaratıcı ajans Brandhaus’un kurucusu ve başkanıydı ve grafik ve web tasarımı, iletişim, PR, marka bilinci oluşturma, pazarlama, sosyal medya, etkinlik organizasyonu ve farkındalık yaratma alanlarında on yılı aşkın deneyime sahip. Daha önce WEglobal’da kreatif direktör olarak çalıştı ve markalaşmalarını küresel bir şirket haline getirdi. 

Esas olarak AB tarafından finanse edilen uluslararası kalkınma projelerine odaklanmaktadır. Projeler, yaratıcı medya çözümleri gerektiren web siteleri, dijital uygulamalar ve görsel farkındalık kampanyaları aracılığıyla paydaşlara ve genel kamuoyuna iletişim ve erişim konusunda her zaman önemli bileşenleri içerir. 

Web tasarımındaki deneyimi, WordPress, Koken, DotNetNuke ve diğer içerik yönetimi araçlarında içerik düzenleme, kodlama ve yeniden tasarlamayı içerir. Apple iOS tabanlı cihazlar için kullanıcı arayüzü tasarımı ve iTunes Connect Management’ı kullanır ve Google AdSense, AdWords, Analytics araçları ve arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya yönetimi ve pazarlama araçlarının uygulamalarına tamamen hakimdir.

Yiğit’in önemli web tasarım deneyimleri arasında; 2011-2013 yılları arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iskur.gov.tr web sitesini HTML tabanından DotNetNuke (CMS) platformuna sıfırdan yeni bir tasarımla taşıdı. İletişim haritası, etkinlik takvimi ve doküman kütüphanesi dahil tüm modüllerin mizanpaj tasarımını, yazılımını ve güncelleme sürecini gerçekleştirdi. Yaklaşık üç yıl boyunca tüm güncellemeleri yaptıktan sonra tüm belge ve rehberler kuruma aktarıldı.

Bir diğer önemli web sitesi deneyimi olarak, Türkiye’de Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen AB projesi kapsamında Türkiye’deki 81 il valiliğinin projelerini ve hibelerini güncelleyebilecekleri yereldeab.org.tr portalını tasarladı ve geliştirdi. Bu portal kapsamında 81 il valiliğinin temsilcilerine Ankara’da üç gün süreyle eğitim verdi. Portalın kullanımına ilişkin tüm kılavuzlar oluşturulmuş, sitenin bakım ve güncellemeleri iki yıl boyunca gerçekleştirilmiştir.

Yiğit’in tasarım sürecine yaklaşımı her zaman tamamen odaklanmış ve tamamen kararlıdır. Yaratıcı düşüncesi ve ilgi çekici çalışma tarzı, müşterilerine büyük fayda sağlayan sayısız tasarım yeniliğine yol açmıştır.

Quick Contact