Günay Akdoğan

  Ilhami Gunay Akdogan-909x1182pixel-BeyazBackground

  Biyografi / Kıdemli Danışman

  İlhami Günay Akdoğan, uluslararası ortamda araştırma, ürün geliştirme (Ar-Ge), Ar-Ge operasyon yönetimi ve iş geliştirme konularında benzersiz iş ve teknik deneyime sahip başarılı bir profesyoneldir. Şu an, Ar-Ge ve İnovasyon Yönetimi konusunda uzmanlaşmış Yüksek Teknoloji alanlarında araştırma ve geliştirmede 20 yıllık deneyimiyle Pronish’te kıdemli danışman olarak çalışmaktadır. Bundan önce, Günay Tıbbi Teknoloji alanında global lider olan Medtronic ve benzeri şirketlerinin Ar-Ge organizasyonlarında liderlik pozisyonlarında yer almış ve TÜBİTAK BİLGEM – Bilişim ve Bilgi Güvenliği Araştırma Merkezi’nde kıdemli araştırmacı olarak da çalışmıştır. Ayrıca, Bilkent Üniversitesi – Nanoteknoloji Araştırma Merkezi, New Jersey Teknoloji Enstitüsü (NJIT) ve Rutgers Üniversitesi’nde son teknoloji Ar-Ge çalışmalarında bulunmuştur. ABD NJ`de bulunan Rutgers Üniversitesinden Malzeme ve Seramik Mühendisliğı ve Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden İki yüksek lisans derecesi almış olan Günay, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Fizik alanında lisans derecesine sahiptir.

  Özellikle, kavramsal elektromagnetik ve tıbbi cihazların ve komponentlerinin 3B tasarım, modelleme, analizi ve optimizasyonu, ve hızlı prototiplenmesi konusunda sağlam deneyime sahip olan Gunay, yenilikçi tıbbı cihazların tespit edilen ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebilmesi için gerçek anonim hasta görüntüleme verileri kullanılarak hazırlanan 3B anatomik modeller (organ ve akış modelleri) yaparak hasta anatomisinin daha iyi anlaşılması ve tıp profesyonlleri için eğitim kitlerinin oluşturulmasını 3B Baskı yöntemini etkin bir şekilde kullanmıştır. Bu çalışmalar sırasında, IEEE P3333.2 Çalışma Grubu (Medikal 3D Baskılı ve Sanal Gerçeklik Modellerinde IEEE-SA Standartları Projeleri) ve ürolojik prosedürlere odaklanan AB tarafından fonlanan Erasmus Plus Projesiyle işbirliği yapmıştır.

  Belirlenen karşılanmamış ihtiyaçlara dayalı olarak uygulanabilir ve karlı çözümleri belirlemek için çeşitli inovasyon yaklaşımlarını kullanan yeni ürün geliştirme liderliği konusunda uzmanlaşmış, özellikle gelişmekte olan pazarlar bölgelerinde önemli tecrübesi olan Günay, ürün geliştirmeye paydaşları dahil etme, İnovasyon ve Ar-Ge Markalaşmasını pazarlama, iletişim, halkla ilişkiler faaliyetleri için etkinlik organizasyonu olarak teşvik etme konusunda muazzam bir deneyime sahiptir. APAC bölgesinde yerel yeniliği teşvik etmek için Medtronic Asya Sağlık Hizmetleri Yenilik Yarışması’nın yerleşik savunuculuğunu yaptı ve Medtronic`de çalışırken yarışmaya katıldığı projesiyle 2017’de Halkın Seçimi Ödülü’nü kazandı. Ayrıca, EMEA Gelişmekte Olan Pazarlar bölgesindeki girişimcilere mentorluk sağladı, örneğin Uganda Cam-Tech Global Surgical Hack-a-ton’da hem mentor hem de katılımcı olarak yer aldı ve burada sağlam iş gerekçesi ve planı oluşturmasına yardımcı olmak ve yerel, bölgesel ve küresel düzeyde potansiyel yatırımcılar bulmak. için yerel girişimcilerle yakın işbirliği içinde çalıştı.

  Günay’ın çalışma prensibi, Tasarım Odaklı Düşünme ve/veya İnsan Odaklı tasarım yaklaşımlarını kullanarak, karşılanmayan ihtiyacı daha iyi anlamak, beklentiyi buna göre belirlemek ve müşteriye en yüksek faydayı sağlayacak şekilde yenilikçi çözümler sunmaktır.

  Hızlı İletişim