Defne Tosun

  Defne Tosun

  Biyografi / Kıdemli Danışman

  Defne Tosun, ABD North Teksas Üniversitesinden Otelcilik ve Restorant yönetimi üzerine lisans ve Houston Üniversitesinden Kültürlerarası Çalışmalar bölümünden arabuluculuk ve çatışma çözümü üzerine uzmanlaşarak yüksek lisans derecelerine sahiptir. 24 yıllık profesyoneldeneyiminde halkla ilişkiler (PR), etkinlik yönetimi, iletişim, planlama yoluyla ağ oluşturma, tanıtım ve bilgi Halkla ilişkilerin uygulanması, etkinliklerin planlanması ve düzenlenmesi, bilgilendirme, tanıtım, tanıtım ve bilinçlendirme faaliyetleri üzerine uzmanlaşmıştır.

  Projelerin uygulanmasında paydaşlar arasında etkin iletişim ve arabuluculuk sağlarken AB görünürlük kurallarının uygulanmasında 15 yılı aşkın kapsamlı bilgi birikimine ve kanıtlanmış deneyime sahiptir.

  Ayrıca, iletişim stratejileri geliştirme ve uygulama, AB tarafından finanse edilen projeler için olduğu kadar AB görünürlük yönergelerine uygun planlar ve özel ve kamu sektörü için pazarlama, medya ve halkla ilişkiler konularında oldukça deneyimlidir.

  Türk medyasıyla medya kampanyaları tasarlama, medya etkinlikleri düzenleme, basın bültenleri yayıncılığı yoluyla güçlü bağlantılar kuran Defne Tosun, Türkiye`deki iletişim ortamı hakkında çok bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrica, proje web sitelerinin tasarımına destek verme, içerik geliştirme ve sosyal media hesaplarının yönetimi üzerine önemli deneyime sahiptir

  Hızlı İletişim